sahMPNa posamičnem šahovskem prvenstvu ljubljanskih OŠ smo učenci OŠ Riharda Jakopiča nastopili s 6 šahisti. Brata Hiti sta igrala v kategoriji dečkov do 15 let, ostali naši učenci so igrali v kategoriji učencev do 12 let. V konkurenci do 15 let je natopilo 22 šahistov, v konkurenci do 12 let pa 64 šahistov.

Naš najboljši posameznik je bil ponovno Erik Hiti, ki je s petimi zmagami in  z dvema porazoma zasedel odlično 3. mesto in se uvrstil na državno tekmovanje. Pred njim sta bila Jan Marn (zmagovalec), ki je med najboljšimi šahisti v Sloveniji pri dečkih do 15 let, in Jan Unuk, brat Laure Unuk, svetovne prvakinje do 16 let. Tretje mesto je zato toliko vrednejše.

Tim Hiti je zasedel 8. mesto s 4 zmagami in 3 porazi.

Med mlajšimi dečki nismo bili tako uspešni, so pa fantje pokazali, da znajo igrati in da se lahko kosajo s svojimi vrstniki z ostalih šol.