tdk2926. dneve evropske kulturne dediščine in 4. teden slovenske kulturne dediščine smo obeležili tudi na naši šoli. Pripravili smo dve dejavnosti: Raziskujemo našo dediščino in Iščemo, beremo, pojemo/ustvarjamo.

Ljudsko izročilo je v tem tednu povezovalo dejavnosti vseh učencev OŠ Riharda Jakopiča, od prvošolcev do najstarejših, devetošolcev. Prav vsak je lahko spoznal marsikaj novega in pridno ustvarjal na različnih področjih. Brali smo, deklamirali, ustvarjali, pisali, risali, ilustrirali, peli, pripravili govorne nastope; spoznavali tradicionalne ljubljanske jedi, kuhali žgance, se srečali s “kozmetiko” naših prednikov, se pogovarjali o čebelah in čebelarjih, prevajali slovenske ljudske pesmi v tuje jezike … Knjižničarke so nam v kotičku pripravile razstavo knjig ljudskega slovstva. V vseh avlah smo si ogledovali pripravljene razstave. Zagotovo nismo zapisali vsega, kar smo počeli. Veliko je bilo medsebojnih predstavitev razredov. Le majhen drobec vsega dogajanja v višjih razredih smo spoznali na petkovi prireditvi, ko so se z izsekom svojega dela predstavili prav vsak oddelek, otroški in mladinski pevski zbor ter Orffova skupina.

Učenci prvih razredov smo se povezali z učenci tretjih razredov in enim četrtim ter skupaj spoznavali slovensko kulturno dediščino. Brali in dramatizirali smo pravljice, spoznali pesmice, jih prepevali, ob njih zaplesali in jih spremljali z glasbili. Spoznavali smo različne otroške igre in igrače ter nekatere ljudske običaje. Ustvarjali smo na temo ljudskih pesmic in pravljic. Zanimivo je bilo opazovati, kaj vse lahko starejši učenci naučijo mlajše in koliko mlajši lahko pomagajo pri ustvarjanju starejšim. V skupnih delavnicah so nastali zanimivi izdelki. Učenci so se na tak način med seboj spoznali, družili in skupaj ustvarjali. Sodelovanje je bilo za vse zelo prijetna izkušnja.

 

(Skupno 71 obiskov, današnjih obiskov 1)