V četrtek, 18. 4. 2024, je v jedilnici OŠ Riharda Jakopiča potekalo šolsko šahovsko tekmovanje. Učenci in učenke so bili razvrščeni v dve starostni kategoriji (od 3. do 6. razreda in od 7. do 9. razreda). Šahisti so odigrali 6 kol po švicarskem sistemu.

V mlajši kategoriji je igralo 12 dečkov in 2 dekleti, dobili pa smo novega zmagovalca. S 5,5 točke je šolski prvak postal Aleksej Mladenović, učenec 3. b. Drugo mesto je zasedel Jon Kvaternik (4. b), tretji pa je bil Oskar Plut Čavič

Med starejšimi učenci je igralo kar 51 šahistov. Prvi dve mesti sta pričakovano pripadli Leu Glavaču in Maksu Veseliču. Po šestih kolih sta oba šahista dosegla 5,5 točke, kriterij Bucholz pa je šel v prid Leu, ki je tako obranil lanskoletno zmago. Tretje mesto je zasedel Danel Keserović s petimi točkami.

Rezultate obeh starostnih kategorij si lahko pogledate v galeriji slik.

Da je tekmovanje potekalo nemoteno, so poskrbeli učitelji Klemen Šorak, Miha Juvan, Rožle Bratec Mrvar in Andrej Sosič.